Co zabrać na pierwsze zajęcia? – sprzęt ochronny

Treningi ze względu na wyposażenie sali treningowej w specjalistyczną matę do sportów walki odbywają się bez obuwia. Na początku potrzebny jest do ćwiczeń wyłącznie podstawowy strój taki jak: spodenki, koszulka lub dres. Kategorycznie zabrania się trenowania w wszelkiego rodzaju : łańcuszkach, kolczykach, naszyjnikach, bransoletkach i innego typu biżuterii. Ćwiczący jest zobowiązany do ściągnąć wszystkie akcesoria, które mogły by zagrażać zdrowiu jego własnego jak i innych osób ćwiczących. Na początku treningów ćwiczący nie potrzebuje żadnego sprzętu do sportów walki – ponieważ początki treningu poświęcone są wykształceniu pozytywnych ruchów niezbędnych w sportach walki oraz ogólnej sprawności fizycznej. W razie potrzeby klub również dysponuje własnym sprzętem sportowym, który bez problemu użycza osobą które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w naszym gronie.
Z czasem by swobodnie i z postępem rozwijać się w dziedzinie sportów walki będzie niestety trzeba trochę zainwestować we własny sprzęt.

Sprzęt sportowy potrzebny:
szczeka bokserska
rękawice bokserskie i rękawice do MMA
ochraniacze piszczel – stopa
ochraniacze łokci i kolan
suspensor (czyli ochraniacz krocza)
kask (dla osób, które pragną maksymalizować swoje bezpieczeństwo)

Bardzo prosimy nie kupować sprzętu bez uprzedniej konsultacji z trenerem. Na rynku jest wiele sprzętu nie spełniającego podstawowych zasad bezpieczeństwa. Osoby, które zakupią niewłaściwy sprzęt nie będą dopuszczane do użytkowania go podczas zajęć.