Sam trening – początki przygody ze sportami walki.

Każda osoba, która dopiero zaczyna swój epizod ze sportami walki w naszym klubie powinna być świadoma, że początki nie są wcale takie złe, a jeśli masz wątpliwości czy wytrzymasz i dasz radę – to w najbliższych kilku zdaniach postaramy się udowodnić, że tak właśnie jest. Postaramy się Ciebie przekonać i oczywiście jednocześnie zachęcić do spróbowania swoich sił w tej pięknej przygodzie swojego życia.

Każdy kto po raz pierwszy zamierza odwiedzić nasz klub powinien wiedzieć, że na sali nie ma żadnego reżimu treningowego, z jakim mogą się kojarzyć sporty walki. Pamiętaj, że na początku swojego doświadczenia ze sportami walki jesteś traktowany ulgowo, tak byś swobodnie mógł (a) nadrobić przede wszystkim braki sprawności kondycyjno – siłowej. Nikt nie będzie wymagał od Was zrobienia np. 100 pompek lub wytrzymania całej rozgrzewki z zawodnikami, którzy trenują już od kilku lat. Jeśli nie wytrzymujesz natężania treningowego lub jakieś ćwiczenia są na początkowym etapie dla Ciebie za trudne to informujesz trenera, który nie będzie Cie zmuszał do ich wykonania. Pamiętajcie, że zawodnicy którzy odnoszą w naszym klubie triumfy, też kiedyś zaczynali i ich sukcesy nie spadły z nieba po tygodniu czy miesiącu bycia w tym sporcie. Oni ciężko pracowali i wylewali hektolitry potu na treningach by być w tym miejscu gdzie obecnie się znajdują. Nie możecie od razu porównywać swoich umiejętności z umiejętnościami osób ćwiczących już wiele lat. To nie wstyd być słabszym w wykonywaniu ćwiczeń na początku swojego stażu treningowego, bo przecież Ci lepsi też kiedyś zaczynali i zapewniam Was borykali się z podobnymi problemami i bolączkami podczas swojej inauguracji w sportach walki, ale zrobili ten pierwszy krok przychodząc na trening, później nie poddawali się i mimo, że ta droga była ciężka i trudna podążali konsekwentnie do przodku ku swojemu jedynemu celowi jakim jest Sukces. Ty też możesz za parę lat znaleźć się w tym miejscu, wszystko w Twoich rękach, nogach, sercu i umyśle. Lecz Sukces musi być wydeptany ścieżką ciężkiej pracy od tzw. podstaw, aż do po doświadczenie. Nowy adept, musi na samym początku najpierw poznać techniki z zakresu sportów walki, sposoby poruszania się w walce, elementy ofensywne i defensywne z zakresu sztuk walki, by dopiero po jakimś czasie móc zacząć łączyć te detale w całość. Warto podkreślić też fakt, że nie każda osoba która chce trenować w naszym klubie musi traktować ten sport wyczynowo, czy zawodowo. Jest wiele osób które trenują dla samego siebie nie nastawiając się na udział w zawodach czy sparingach.

Modne stało się uprawianie sportów walki w sposób rekreacyjny w celu poprawienia swojej ogólnej kondycji fizycznej czy zrzucenia nadmiaru tkanki tłuszczowej, a przy tym jednocześnie dobrze się bawić i odprężać na Naszych zajęciach. Oczywiście wszystkie takie osoby są mile widziane w naszym gronie.